O FIRMIE

VIA ma blisko 20-letnie doświadczenie w obróbce powierzchniowej metali. Zakład w  Komornikach k.Środy Śląskiej działa od 2007 roku i dysponuje 4 w pełni zautomatyzowanymi liniami do obróbki wibrościernej, Hi-Tech odtłuszczarką typu PER oraz myjką wodną.

W Niemczech posiadamy 10 linii bębnów wibracyjnych oraz 2 maszyny przebiegowe do obróbki wibrościernej oraz 5 wysokiej jakości odtłuszczarek.

W 2011 roku w Lennestadt-Grevenbruck zostało otwarte Centrum Technologiczne, zajmujące się myciem precyzyjnym, przede wszystkim skomplikowanych elementów dla sektora automotive. Mieszczące się tam laboratoria przeprowadzają liczne analizy czystości części zgodnie z normami VDA.

Firma w Polsce i w Niemczech zatrudnia ok.180 pracowników i generuje roczne obroty na poziomie 11 mln EUR.

Ważna Inwestycja

Inwestycja w zakład produkcyjny w Polsce oraz planowany rozwój usług na rynku polskim to w najbliższych latach jeden z głównych celów VIA.

Spółka polska na przełomie 2014/2015 r. ukończyła inwestycję w nowe maszyny w fabryce w Komornikach (gm.Środa Śląska) na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Innowacyjny projekt zakładał m.in. uruchomienie ultranowoczesnej odtłuszczarki oraz powiększenie hali magazynowo produkcyjnej.  Do końca 2015 r. firma planuje zatrudnić 15 nowych pracowników oraz rozbudować dział jakości m.in. w laboratorium do pomiarów kontrolnych.

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom VIA potwierdziła swoją pozycję lidera w Polsce w zakresie procesów odtłuszczania przemysłowego oraz obróbki wibrościernej. Zajmujące się od lat outsourcingiem powyższych procesów przedsiębiorstwo, dzięki nowej inwestycji ponad 8-krotnie zwiększyło swoje moce wydajnościowe.

O firmie i jej inwestycjach piszą również branżowe czasopisma. Zachęcamy do lektury artykułu o VIA w piśmie Polski Przemysł >> pobierz.

Kolejna ważna inwestycja w 2017 roku

Spółka VIA w styczniu 2017 roku oddała do użytku kolejne 1000 m2 powierzchni produkcyjnej oraz 200 2 powierzchni biurowej.

Jednocześnie utworzono nowy wydział kontroli jakości.

Spółka w Polsce zatrudnia 30 osób (stan luty 2017).

PARTNERZY