Home / Automotive w Polsce

Automotive w Polsce

Branża automotive w Polsce znana jest z tego, że kładzie szczególny nacisk na zapewnienie najwyższych standardów zarówno w obrębie produkcji, jak i  całej sferze okołoprodukcyjnej. Przekazanie zadań czy procesów do realizacji firmie zewnętrznej dla jednych jest koniecznością dla innych pragmatycznym wyborem. W obu przypadkach celem, który przyświeca takiej decyzji jest zapewnienie jakości na najwyższym poziomie oraz redukcja kosztów. Firma, która korzysta z outsourcingu pozwala sobie na skupienie się nad swoim core business , bo to w nim tkwi wartość firmy.

Jak powiedział kiedyś Gucci „ Jakość pamięta się o wiele dłużej niż cenę”.

Wybierz współpracę z naszą firmą i postaw na specjalistów w zakresie obróbki powierzchniowej, gratowania i odtłuszczania części metalowych. Oprócz oszczędności, zyskasz gwarancję jakości oraz możliwość współpracy z  najlepszymi w swoim fachu na rynku usług automotive w Polsce.

Branża automotive w Polsce stawia na outsourcing

Firmy z branży automotive działające w Polce coraz częściej decydują się na outsourcing usług — szereg korzyści jakie takie rozwiązanie za sobą niesie, sprawia, że współpraca z zewnętrznym partnerem staje się już nie tylko sytuacją doraźną. Zainteresowanie outsourcingiem związane jest przede wszystkim z kosztami, chęcią oszczędności czasu oraz doświadczeniem i specjalizacją danych firm w określonej dziedzinie (np. obróbka wibrościerna). Choć to wciąż kontrola jakości jest najczęściej zlecaną na zewnątrz usługą, to na przełomie kilku ostatnich lat zaobserwować można wyraźny trend, który zmierza do tego, aby również inne prace, w tym te bardziej specjalistyczne, zlecać podwykonawcom.

nowe auta z fabryki

Branża motoryzacyjna i jej wymagania

Obróbka wibrościerna to doskonały przykład na to, jak outsourcing pewnych procesów pozytywnie wpływa na jakość wytwarzanych przez dane przedsiębiorstwo części. Wysokie wymagania rynku prowadzą do tego, że dostawcy poszczególnych komponentów muszą szczególnie dbać o jakość wysyłanych do takich klientów części. Problem pojawia się głównie w trakcie oczyszczania części metalowych, których dokładne wygładzenie i przygotowanie wymaga profesjonalnych narzędzi oraz zwiększania powierzchni przeznaczonej na produkcję, co oczywiście wiąże się z ogromnymi nakładami finansowymi, na które nie wszystkie firmy mogą sobie pozwolić. Jednym z procesów, który najlepiej spełnia wymagania związane z klasą jakości i czystości części metalowych jest obróbka wibrościerna.

Obróbka wibrościerna w branży automotive

Obróbka wibrościerna to nic innego jak proces wykańczania powierzchni oparty na obróbce chemiczno-mechanicznej, podczas której jako medium obróbcze stosowane są kształtki ścierne. Obróbka wibrościerna w branży automotive, która nastawiona jest przede wszystkim na wysoką jakość, to bardzo ważny proces, dzięki któremu części metalowe pozbawiane są niekorzystnych zadziorów oraz innych ostrych krawędzi.

obróbka wibrościerna w branży automotive