USUWANIE ZGORZELINY

Dzięki nowoczesnej technologii obróbki wibrościernej możliwe jest usunięcie zgorzeliny i rdzy z części metalowych oraz polerowanie powierzchni, matowienie jej, wygładzanie i utwardzanie. Ten rodzaj obróbki stosowany jest zarówno w przypadku metalu, jak i innych materiałów. W efekcie obróbki otrzymuje się równomierną powierzchnię.

Usuwanie zgorzeliny za pomocą obróbki wibrościernej

Zanieczyszczenia typu zgorzelina, rdza czy też stara powłoka lakiernicza mogą zostać usunięte podczas procesu obróbki mechanicznej typu obróbka wibrościerna. Polega ona na mechanicznym polerowaniu powierzchni, jej wygładzaniu, usuwaniu rdzy i korozji gazowej. Temu rodzajowi obróbki mechanicznej poddaje się niewielkie elementy, a cały proces odbywa się w bębnach, z wykorzystaniem materiałów ściernych i polerskich. Podczas obróbki wibrościernej powierzchnia zostaje dokładnie odtłuszczona i zakonserwowana przed rozwojem korozji oraz pozbawiona zgorzelin. Końcowy efekt uzależniony jest od rodzaju zastosowanych materiałów ściernych (kształtki ceramiczne, żywiczne), ich połączeń i środków technologicznych. Uzyskana w ten sposób powierzchnia charakteryzuje się wysokimi walorami estetycznymi i gotowa jest do dalszej obróbki typu powlekanie czy barwienie. W ten sposób również można usunąć zgorzelinę oraz poddać elementy procesom szlifowania, płukania, polerowania i suszenia.

Nasza oferta

Innowacyjne technologie oraz bardzo duża wydajność urządzeń sprawiają, że kooperacja z VIA w Polsce spłaca się już w pierwszych tygodniach współpracy. Jesteśmy przekonani, że usługi VIA to outsourcing przyszłości w Polsce!

usuwanie zgorzeliny