USUWANIE RDZY

Usuwanie rdzy z metalu nie należy do procesów łatwych. W przypadku niewłaściwego postępowania można doprowadzić do dalszego rozwoju korozji i całkowitego zniszczenia części lub detalu. Jednym ze sposobów na usunięcie rdzy z części metalowych jest zastosowane obróbki wibrościernej.

Służy ona także do szlifowania i polerowania powierzchni oraz stępiania ostrych krawędzi. Do przeprowadzenia tych procesów służą urządzenia turbinowe, które charakteryzują się dużym polem trafienia ścierniwa, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie efektu równomiernej powierzchni.

Obróbka wibrościerna sposobem na pozbycie się rdzy

Do metod czyszczenia powierzchni i usuwania rdzy zaliczyć można:

Technologia obróbki wibrościernej wykorzystywana jest w przypadku polerowania, zaokrąglania, wybłyszczania i rozjaśniania. Dzięki niej możliwe staje się usunięcie rdzy i zgorzeliny. Ten rodzaj obróbki służy też do matowienia, szlifowania i odtłuszczania powierzchni. Po umieszczeniu w zbiorniku elementów wraz z kształtkami ściernymi i płynem technologicznym, są one poddawane drganiom wibracyjnym. Dzięki temu zostają usunięte z powierzchni detali wszelkie chropowatości i zapewniona konserwacja antykorozyjna. Detale poddane obróbce wibrościernej gotowe są do nałożenia na ich powierzchnię powłok galwanicznych, powleczenia czy barwienia.

Nasza oferta

Innowacyjne technologie oraz bardzo duża wydajność urządzeń sprawiają, że kooperacja z VIA w Polsce spłaca się już w pierwszych tygodniach współpracy. Jesteśmy przekonani, że usługi VIA to outsourcing przyszłości w Polsce!

usuwanie rdzy