USUWANIE RDZY
Rdza to bardzo częsty problem, z którym mierzą się wszyscy właściciele pojazdów oraz producenci części samochodowych. Części samochodowe narażone na działanie wilgoci, soli czy kwaśnych deszczy mogą ulec korozji, co skutkuje ich zużyciem oraz niską estetyką. Istnieją jednak skuteczne sposoby na usuwanie rdzy.
Usuwanie rdzy z metalu nie należy do procesów łatwych. W przypadku niewłaściwego postępowania można doprowadzić do dalszego rozwoju korozji i całkowitego zniszczenia części lub detalu. Jednym ze sposobów na usunięcie rdzy z części metalowych jest zastosowane obróbki wibrościernej, polecana zwłaszcza przy usuwaniu rdzy z dużych partii części samochodowych. Do usunięcia mniejszej ilości części można zastosować tradycyjne metody. Najczęściej stosowaną metodą jest mechaniczna obróbka, która polega na mechanicznym usuwaniu rdzy z powierzchni metalowych. Inną metodą jest obróbka chemiczna, która polega na nałożeniu preparatu chemicznego.
Obróbka wibrościerna sposobem na pozbycie się rdzy
Obróbka wibrościerna to innowacyjna metoda obróbki, która pozwala na wyeliminowanie rdzy z powierzchni w bezpieczny i skuteczny sposób. Ta nowoczesna technologia umożliwia wyeliminowanie rdzy bez konieczności użycia chemikaliów, co jest korzystne dla środowiska. Obróbkę wibrościerną można stosować do usuwania rdzy z powierzchni metalowych oraz do usuwania rdzy z niedostępnych miejsc. Służy ona także do szlifowania i polerowania powierzchni oraz stępiania ostrych krawędzi. Do przeprowadzenia tych procesów służą urządzenia turbinowe, które charakteryzują się dużym polem trafienia ścierniwa, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie efektu równomiernej powierzchni.
Do metod czyszczenia powierzchni i usuwania rdzy zaliczyć można:
- obróbkę strumieniowo-ścierną
- obróbkę wibrościerną
- obróbkę rotościerną
- gratowanie
Technologia obróbki wibrościernej wykorzystywana jest w przypadku polerowania, zaokrąglania, wybłyszczania i rozjaśniania. Dzięki niej możliwe staje się usunięcie rdzy i zgorzeliny. Ten rodzaj obróbki służy też do matowienia, szlifowania i odtłuszczania powierzchni. Po umieszczeniu w zbiorniku elementów wraz z kształtkami ściernymi i płynem technologicznym, są one poddawane drganiom wibracyjnym. Dzięki temu zostają usunięte z powierzchni detali wszelkie chropowatości i zapewniona konserwacja antykorozyjna. Detale poddane obróbce wibrościernej gotowe są do nałożenia na ich powierzchnię powłok galwanicznych, powleczenia czy barwienia.
Usuwanie rdzy – nasza oferta
Innowacyjne technologie oraz bardzo duża wydajność urządzeń sprawiają, że kooperacja z VIA w Polsce w zakresie usuwanie rdzy z części samochodowych spłaca się już w pierwszych tygodniach współpracy. Jesteśmy przekonani, że usługi VIA to outsourcing przyszłości w Polsce!