Praktyka i edukacja – filmy o procesach VIA

Cykl odcinków poświęconych procesom w firmie VIA Technika Obróbki Powierzchniowa w Środzie Śląskiej.
Omówienie problemów, przedstawienie rozwiązań i praktyczne porady.

Odcinek 1 – VIA w Polsce

W odcinku 1 dowiecie się skąd się wzięła VIA. Kto tworzy grupę VIA oraz dlaczego warto zlecać/outsourcować procesy obróbki wibrościernej oraz mycia i odtłuszczania przemysłowego.

Odcinek 2 – Trowalizacja na maszynach rotowibracyjnych

Odcinek 3 – Trowalizacja na maszynie przelotowej

W 3 odcinku Cezary Brzozowski opowie Wam o usłudze, którą VIA świadczy dla swoich klientów na przelotowej maszynie do obróbki wibrościernej. Tego typu proces VIA jako pierwsza w Polsce i tej części Europy oferuje swoim odbiorcom z branż automotive, agd, lotniczej.
Na czym polega trowalizacja (obróbka wibrościerna w kształtkach) – usunięcie gratu, wyoblenie i usunięcie ostrych krawędzi oraz odtłuszczenie części.

Odcinek 4 – PER Odtłuszczanie

W 4.odcinku o odtłuszczaniu części metalowych węglowodorami chlorowanymi. Jest to najlepsze medium odtłuszczające dla części tłoczonych na olejach mineralnych.
W połączeniu z technologią kąpieli próżniowej w firmie VIA proces daje gwarancję najwyższej jakości. Energia powierzchnia (napięcie) na detalach osiąga powyżej 38mNm. Daje to możliwość spawania, spawania laserowego, klejenia, lutowania bez odpadowo.

Odcinek 5 – Porównanie mediów myjących i odtłuszczających

W odcinku 5 dowiecie się jakie media odtłuszczające mogą być stosowane w celu usunięcia zaolejenia na powierzchni części metalowych.

Odcinek 6 – Prawidłowy pomiar napięcia powierzchniowego

W odcinku 6. dowiecie się jak należy prawidłowo wykonać pomiar napięcia powierzchniowego przy pomocy testtinte. Na co zwrócić uwagi i gdzie nie popełnić błędu.

Odcinek 7 – 100% kontrola jakości części w firmie VIA

W tym odcinku opowiemy o naszym procesie pobocznym, którym jest 100% kontrola części po procesie. Co ona zapewnia, jakie daje profity w outsourcingu? Zapraszamy do wysłuchania odcinka!

Odcinek 8 – Metody suszenia części podczas procesu obróbki wibrościernej

W odcinku 8. zapraszam do zapoznania się bliżej z procesem trowalizacji na naszych maszynach do obróbki wibrościernej. A dokładniej z ostatniej ważnym jego elementem, którym jest suszenie części.

Odcinek 9 – Mycie czy odtłuszczanie – rozmowa z Maciejem Chmielewskim

W odcinku 9 rozmawiamy z Maciejem Chmielewskim z firmy Safechem o zaletach głównych mediów myjących i odtłuszczających. Serdecznie zapraszamy.

Odcinek 10 – PER jako medium odtłuszczające

W tym odcinku rozmawiamy z panem Macieje Chmielewskim z firmy Safechem o technologii odtłuszczania 4-chloro-etylnem (PER), substancji która najlepiej sobie radzi w usuwaniu olejów mineralnych z powierzchni zatłuszczonych.